تاریخچه دنبلان (ترافل) چیست؟

تاریخچه اولیه قارچ دنبلان را فقط میتواند از اغلب منابع و دست نوشته های بیش ازحد کوتاه منسوب به مشاهیر گذشته به دست آورد، و به احتمال زیاد این نظرات ثبت شده مربوط به تنها تعداد کمی از قارچ های دنبلان خوراکی شناخته شده در سراسر جهان است.
از انواع گونه های شناخته شده تاکنون، دنبلان بیابانی (Eremiomyces ، Kalaharituber ، Terfezia ، Tirmania) هنوز هم در خاورمیانه، شمال آفریقا و بوشمن کالاهاری قیمتی هستند.
با این حال، قارچ خوراکی دنبلان سیاه (Tuber melanosporum (Perigordفرانسه و قارچ خوراکی دنبلان سفید ایتالیایی (Tuber magnatum) در دنیای قارچ خوراکی دنبلان، بر تمام انواع دیگر دنبلان ها غالب هستند و طرفدار بیشتری دارند.
برداشت و بازاریابی دنبلان داستان و دنیایی پر رمز و راز با خود دارد، که به آسانی میتواند با یک داستان تخیلی اشتباه گرفته شود، زیرا تاریخچه این نوع قارچ سحرآمیز پر است از رقابت، تقلب، و کوته نظری های فراوانی که اغلب مردم و حتی دانشمندان و محققان علمی را نیز به بیراهه کشانده است.
اینکه آیا بهترین دنبلان ها در پیدمونت Piedmont ایتالیا یافت میشود و یا پیریگورد Perigord فرانسه، هنوز مورد بحث است، به خصوص بین مردمان ایتالیا و فرانسوی ها.
اما آنچه را نمیتوان برسر آن بحث و مجادله کرد این است که تقاضای جهانی برای هر دو، به یک اندازه وجود دارد و به خاطر رقابت شدیدی که برای کشت هر دو وجود داشته است و رقابت بر سر تقاضای هر دو باعث شده است که اولاً قیمت ها به شیوه ای سرسام آور بالا روند و ثانیا باعث تشویق هرچه بیشتر برای تجارت ترافل شده است و این رقابت شدید نزدیک به دو قرن به تلاش برای کشت و توسعه روش های بهینه سازی تولید دامن زده است.

ترافل سفید ایتالیایی) Tuber magnatum ( یکی از گرانترین غذاهای جهان است.
ترافل سیاه فرانسوی) Tuber melanosporum ( قیمت این نوع ترافل اگرچه زیاد است اما قابل مقایسه با قیمت
بالای ترافل سفید ایتالیایی نیست چون در زمان های مختلفی از سال برداشت می شود.

رمز و راز دنبلان که بسیاری از متفکران بزرگ گذشته را شیفته خود کرده است، امروزه تلاشهای تحقیقاتی قارچ شناسان سراسر جهان را به خود مشغول کرده است.
درحالیکه نظریه پردازی های خیالی در مورد قارچ خوراکی دنبلان، با دانش علمی جایگزین شده است، با این وجود کشت مصنوعی و صنعتی آن هنوز هم با مشکلات زیادی رو به رو است. ازآنجا که علاقه به دنبلان (ترافل)،هم در دنیای آشپزی و پخت وپز و هم تجارت آن روز به روز بیشتر و بیشتر میشود، به همین دلیل تمرکز تحقیقات علمی برای کشت و پرورش صنعتی از ترافل سیاه فرانسوی (Tuber Melanosporum) و قارچ خوراکی دنبلان سفید ایتالیایی (Tuber Magnatum) به طیف وسیعی از انواع دیگر این قارچ زیرزمینی کشیده شده است، که برخی از آنها به خوبی در محافل آشپزی مورد استفاده قرار گرفته و سلیقه مردمان زیادی را در رستوران های لوکس و گران قیمت به خود جذب کرده است.
قارچ خوراکی دنبلان کبود (Tuber Aestivum) دارای کیفیت بسیار عالی برای غذا و پخت و پز است که به کشت موفقیت آمیز آن در فرانسه منجر شده است.
از آن جا که این نوع دنبلان به جنس خاک، درخت میزبان، و آب و هوا حساسیت کمتری دارد، لذا رایج ترین گونه دنبلان خوراکی در اروپا است.
(Tuber Aestivum) بهطور طبیعی از حوزه مدیترانه در شمال و از ساحل اقیانوس اطلس در غرب تا حد شرق اروپا رشد میکند.
امروزه قارچ خوراکی دنبلان Burgundy که در بسته بندی مخصوص دنبلان از چین به اروپا صادر میشود نیز دیده می شود .
چندین گونه از قارچ خوراکی دنبلان، ازجمله مهمترین گونه Tuber indicum، غذاهایی سنتی هستند و به عنوان نیرو بخش در میان مردمان یی و هان در چین مصرف میشود.
نامهای محلی مانند بدون گیاه مادر ( wu-niang teng ) ، منعکس کننده سردرگمی افکار متفکران چینی از شیوه تشکیل دنبلان است.
به طورکلی، اینگونه و دیگر دنبلانه ای آسیایی، باوجود صادرات به اروپا از اوایل سال 1995 استقبال خوبی از آن نشده و تجارت آن افزایش چشمگیری نداشته است.
اما جدیدا با گسترش اینترنت و همگانی شدن اطلاعات و دانش تخصصی، صنعت پرورش انواع دنبلان ها دوران جدیدی را طی میکند و به لطف فناوری و دانش تخصصی همگانی این صنعت به سرعت در حال گسترش و رونق گرفتن است و خوشبختانه این صنعت جدیدا در حال ورود به ایران است.

 

برگرفته از کتاب Taming The Truffle نوشته Alessandra Zambonelli, Ian Robert Hall, Gordon Thomas Brown

این نوشته منتشر شده در قارچ دنبلان می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *